Notice: unserialize() [function.unserialize]: Error at offset 2 of 509 bytes in /lib/class.cache.php on line 32
 Home - Dowiedz się... - Sztukateria DECOR SYSTEM

Zamówienie składa się faxem lub mailem. Sugerujemy skorzystanie z formularza zamówienia zawartego na naszej stronie internetowej. Zamówienie wysłamy po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie, lub wyjątkowo za pobraniem. Zamówienie może być również zrealizowane poprzez sklep internetowy. W przypadku przedpłaty na konto wystawiamy fakturę proforma, na podstawie której klient wpłaca pieniądze na konto. W celu przyspieszenia realizacji zlecenia prosimy o przesłanie potwierdzenia wpłaty mailem. Towar wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty lub otrzymaniu potwierdzenia wpłaty mailem. Towar wysyłany jest na palecie lub w kartonie (uzeleżnione od ilości zamówionego towaru). Po odebraniu towaru klient w obecności kuriera powinien sprwadzić zawartość przesyłki. W przypadku uszkodzenia towaru, klient powinien zgłosić ten fakt w ciagu 5 dni firmie kurierskiej dostarczającej towar oraz firmie Decor System.

Więcej »

Profile i elementy Decor System do czasu, gdy nie zostaną zamontowane muszą być składowane w suchym pomieszczeniu, na równej powierzchni, z dala od grzejników, najlepiej w poziomie, w nienasłonecznionym pomieszczeniu. Jeżeli elementy są luzem, to należy je ułożyć jeden na drugim, tak aby wzory się zazębiały. Dzięki temu unikniecie Państwo problemów podczas montażu. Jeśli otrzymacie od nas przesyłkę na palecie, to zaraz po otrzymaniu przesyłki prosimy o jej rozpakowanie i ułożenie w sposób opisany powyżej. To samo dotyczy towaru wysłanego w skrzyni drewnianej lub kartonie. Prosimy również o sprawdzeni,e czy przesyłka nie została uszkodzona podczas transportu. Każda przesyłka jest ubezpieczon, dlatego jeśli nastąpiło jakiekolwiek uszkodzenie, prosimy to zgłosić kurierowi, który sporządzi protokół szkody. Prosimy również niezwłocznie poinformować nas o tym fakcie. Dokładamy wszelkich starań, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko uszkodzenia, zabezpieczając odpowiednio przesyłkę i znakując ją w taki sposób, aby osoby transportujące zwracały uwagę na nasze paczki.          

Więcej »

Z niewielkiego kawałka gzymsu wycinamy pod kątem 45 st boki na wykończenie gzymsu (patrz rysunek). Gruntujemy jej 2 powierzchnie poprzez wtarcie kleju gładką pacą. Następnie klej nanosimy na elewację przy pomocy pacy zębatej, we wcześniej zaznaczonym miejscu. Przyklejamy boki w taki sposób, aby uzyskać równe krawędzie, jedną płaszczyzna do ściany, drugą do gzymsu. Wzmacniamy konstrukcję gwoździkami na czas wiązania się kleju. Dziury po usuniętych gwoździach szpachlujemy.

Więcej »

SPOSÓB OBLICZANIA POTRZEBNEJ DŁUGOŚCI LISTWY NA OPASKĘ OKIENNĄ ZE ZWORNIKAMI

Więcej »

Dla otworów okiennych i drzwiowych zakończonych połową okręgu wystarczy podać średnicę okręgu mierzoną wewnątrz otworu minus około 5 mm, aby ewentualne niedokładności łuku przykryć profilem, a następnie wyszpachlować wnętrze otworu równo z krawędzią profilu. Poniżej przedstawiamy schemat pomiaru okna, gdy łuk nie jest połową koła. Łuk będący elipsą należy odwzorować na kawałku kartonu i przesłać na adres firmy.

Więcej »

Do klejenia sztukaterii elewacyjnej powinno się używać dobrej jakości klejów stosowanych w systemach dociepleń - proponujemy (Adesilex P9 firmy Mapei). Przy klejeniu listew do elewacji zalecamy stosowanie klejów  elastycznych stosowanych w systemach dociepleń, mrozo- i wodoodpornych rozrabianych ze specjalną żywicą akrylową Akrystol firmy Decor System. Żywica większa  przyciąganie międzycząsteczkowe o kilkadziesiąt razy, co daje w konsekwencji rewelacyjne rezultaty, zarówno w trakcie montażu jak i wiele lat później. Klej przygotowujemy zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. W miejsce wody, dodajemy Żywicę Akrylową firmy Decor System™ w proporcjach około 100 ml  na 1 kg masy kleju. Temperatura pracy kleju mieści się w przedziale od +5 °C do +35 °C. Sztukaterię należy pomalować niezwłocznie po przyklejeniu do elwacji. Elementy Decor System są elastyczne w celu ułatwienia montażu. Jednak swoje docelowe właściwości i strukturę  osiągają dopiero po pomalowaniu farbą lub zagruntowaniu impregnatem PRIMER EXTERIOR. Zastosowanie sie do zaleceń producenta gwarantuje trwałość i niezmienność materiału pod wpływem deszczu i innych warunków atmosferycznych.

Więcej »

Aby dobrać odpowiedni rozmiar kolumny, należy zmierzyć średnicę słupa, na którym umieszczamy sztukaterię. Grubość warstwy styropianu wynosi 3 - 7 cm w zależności od wymiaru kolumny. Ta sama zasada dotyczy wymiarowania słupa pod bazę i głowicę kolumny. Wszystkie składowe elementy kolumny są sprzedawane w połówkach, które sklejamy ze sobą po umieszczeniu na słupie.

Więcej »