Notice: unserialize() [function.unserialize]: Error at offset 2 of 509 bytes in /lib/class.cache.php on line 32
 Opis produktu - Metoda natryskowa - Sztukateria DECOR SYSTEM

Metoda natryskowa

Metoda natryskowa polega na ręcznym wykonaniu powłoki, poprzez spryskiwanie styropianu specjalnym preparatem na bazie żywicy akrylowej. Technika ta niesie ryzyko, że powierzchnie będą nierównomierne a kąty zalane i nieostre. Minusem jest także trudność łączenia elementów wykonanych w technologii natryskowej; listwy styropianowe charakteryzują się tym, że po wycięciu na końcach posiadają tzw. "przepalenia". W sytuacji, gdy musimy połączyć nieprzycięte końce takich listew, sprawa jest utrudniona i wymaga już odrobinę więcej pracy. Listwa pryskana nie ma na całej długości pokrycia o równomiernej grubości a to może prowadzić do powstania skoków w miejscu łączenia.

Łatwiej jest z listwami wykonanymi metodą ciągnioną, bo są idealnie równe na całej powierzchni - tutaj ryzyko różnic w grubości powłoki jest praktycznie zerowe. Wszystkie podłużne elementy, takie jak listwy ścienne, gzymsy czy listwy do boniowania lepiej pokrywać w technologii ciągnionej. Metoda ta gwarantuje uzyskanie ostrych krawędzi i gładkich płaszczyzn.

Jakkolwiek metoda natryskowa ma swoje zastosowanie i świetnie się sprawdza w przypadku małych, nieregularnych elementów jak zworniki, wsporniki czy bonie.